Modernizace Chvaletic pokračuje

Investice za celkové tři miliardy korun sníží emise škodlivin vypouštěných z elektrárny a umožní prodloužení jejího provozu do roku 2030. Foto: Severní energetická

V uhelné elektrárně Chvaletice na Pardubicku se stále modernizují dva ze čtyř elektrárenských bloků. Místo společnosti Královopolská RIA, která je nyní v úpadku, práce řídí přímo management elektrárny.

Práce na obnově elektrárny Chvaletice pokračují i přes soudem vyhlášený úpadek hlavního dodavatele, společnosti Královopolská RIA.„Dokončení prací splňujících parametry obnovy a nové ekologické předpisy EU platné po roce 2020 předpokládá management v řádu měsíců,“ řekla serveru denik.cz Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Sev.en EC, které elektrárna patří.Bloky měly přitom být funkční již téměř před rokem.

Čtěte také:
Chvaletická elektrárna obhájila certifikát
Sev.en dokončí Chvaletice sama

Investice za celkové tři miliardy korun by měla snížit emise škodlivin vypouštěných z elektrárny a umožnit prodloužení jejího provozu do roku 2030. Bez modernizace by totiž provoz podle jejího managementu musela ukončit již v roce 2020.

Královopolská RIA se snaží chránit před věřiteli návrhem na reorganizaci. Sev.en EC podle mluvčí kvůli tomu, že dodavatelská firma ve smluveném termínu opravu nedokončila, hodlá vymáhat náklady škod. „Již nyní je zřejmé, že naše finanční nároky za škody způsobené dodavatelem dosáhnou přinejmenším stovek milionů korun,” uvedla Sáričková Benešová.

Mohlo by vás zajímat: