Mongolská těžební společnost odložila vstup na burzu

Uhelný důl Tavan Tolgoi, který se nachází v poušti Gobi, je největším ložiskem uhlí v Mongolsku. Foto: wikipedia.org

Mongolsko odložilo vstup na burzu státní těžební společnosti Erdenes Tavan Tolgoi (ETT) Důvodem je současná pandemie koronaviru, která způsobila otřesy na akciových trzích.

Mongolský těžební společnost  plánovala vstup na burzu v Hongkongu. Za akcie chtěla získat až miliardu dolarů (asi 25 miliard korun). O odložení rozhodla mongolská vláda poté, co se prodej akcií celosvětově zpomalil kvůli slabému sentimentu na trhu, uvedl server msn.com.

Čtěte také:
Mongolsko zvýšilo vývoz uhlí
Těžební průmysl Mongolska slušně roste

Tavan Tolgoi, což znamená „pět kopců“, odkazuje na původní umístění uhlí. Uhelný důl Tavan Tolgoi, který se nachází v poušti Gobi, je největším ložiskem uhlí v Mongolsku. Jeho zásoby se odhaduje na více než 6 miliard metrických tun uhlí, z čehož více než třetina je vysoce kvalitní koksovatelné uhlí.

Mongolští zákonodárci v roce 2018 schválili plán prodeje až 30% dolu Tavan Tolgoi. Cílem je získat finanční prostředky, které umožní rozšíření těžby. Vláda nyní vyzvala ETT, aby se zaměřila na dokončení zpožděného projekt železniční dopravy spojující uhelný důl Tavan Tolgoi s Čínou.