Motoristé se radují, benzín zlevní

Burzovní ceny benzinu v New Yorku se po zprávě propadly o více než čtyři procenta. Foto: wikipedia.org

Ceny ropy na světových trzích se včera propadly o více než tři procenta a sestoupily na nejnižší úrovně za sedm měsíců. Dolů trh stáhly údaje, podle kterých zásoby suroviny na přesyceném americkém trhu klesly méně, než se předpokládalo.

Severomořská ropa Brent v závěru ztratila 3,5 procenta na 47,00 dolaru za barel a během den spadla až na 46,74 USD, nejníže od konce listopadu. Americká WTI uzavřela na 44,73 USD se ztrátou 3,6 procenta a zaznamenala nejnižší závěr od 14. listopadu.

Čtěte také:
Uhlí má potenciál, je přesvědčena GE
Trump chce energetickou nezávislost USA

Zásoby vytěžené ropy v USA minulý týden klesly o 1,7 milionu barelů. Analytici oslovení agenturou Reuters čekali snížení o 2,7 milionu barelů. Nečekaně se zvýšily zásoby benzinu, což na termínovém trhu v New Yorku vedlo k prudkému poklesu jeho ceny.

Odvětví nadále mění přebytek ropy na benzin a další ropné produkty,“ řekl k údajům Andrew Lipow, šéf houstonské firmy Lipow Oil Associates. Burzovní ceny benzinu v New Yorku se po zprávě propadly o více než čtyři procenta.

Propad cen ropy nastal po údajích, které vyšly v 16:30 SELČ. Předtím ceny ropy mírně slábly pod vlivem měsíční zprávy Mezinárodní agentury pro energii (IEA). Ta uvedla, že růst nabídky ropy na světovém trhu bude zřejmě v příštím roce rychlejší než růst poptávky.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech