Motorkáři ze šachty přijeli pobavit hendikepované

Foto: najezdnici.cz

Jeden z květnových výletů vedl do zařízení pro hendikepované Nový domov v Pržně. Foto: najezdnici.cz

Beskyd´s Riders připravili pro klienty Nového domova v Pržně odpolední program se soutěžemi, hudbou, tancem i svezením na svých strojích.

Nájezdníci si říkají členové klubu motorkářů Beskyd´s Raiders a společné výlety podle toho nazvali Nájezdy. A jeden z květnových vedl do zařízení pro hendikepované Nový domov v Pržně, kde byli velmi netrpělivě očekáváni.

Čtěte také:
Pět otazníků nabídky Tykače a Holečka
Zeman: Z OKD zmizelo až 150 miliard

Pro klienty je náš příjezd po vánočních svátcích jednoznačně největší událostí roku. Udělali jsme jim takto obrovskou radost už potřetí,“ vysvětloval závodní inspektor bezpečnosti práce Důlního závodu 3 Jindřich Lettovský přezdívaný Blinkr. Ten přijel na Yamaze Drag Star 750 s batůžkem (rozuměj partnerkou) Bóďou a ujal se moderování zábavného dne. Na programu měli soutěže: házení na koš, přetahování lanem, diskotéku, opékání buřtů a popíjení nealko piva a pro hendikepované absolutní vrchol v podobě projížděk na motocyklu.

Nechyběl vedoucí úseku centrální dopravy DZ 3 Jindřich Foltýn řečený FoFo, který se po odstavení Yamahy XVS 1100 staral s batůžkem Petrou o jídlo pro Nájezdníky, klienty a personál Nového domova. S necelou třicítkou členů Beskyd´s Riders a jejich přátel dorazil paskovský elektrikář slaboproudař Vladimír Pryček, jenž akci pojmenovanou Den bez hendikepu fotil. „Jejím smyslem je udělat těmto lidem jejich život lepší a šťastnější. Alespoň na chvilku,“ nechali se slyšet účastníci netradičního Nájezdu patřící k zaměstnancům OKD.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 těžebních gigantů podle tržeb
Elektrárna budoucnosti: vyšší výkon, nižší emise
Na Špicberkách půjdou emise pod zem