MPO otevře své dveře veřejnosti

Návštěvníci mohou prostory Ministerstva průmyslu a obchodu navštívit v sobotu 28. října od 9 do 16 hodin. Foto: MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo u příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa Den otevřených dveří. Ve státní svátek dne 28. října 2017 se návštěvníkům naskytne příležitost navštívit historickou budovu ministerstva Na Františku v Praze 1.

Den otevřených dveří se již několik let těší velkému zájmu nejen obdivovatelů nádherné Fantovy architektury, jen v loňském roce navštívilo budovu více než 1830 zájemců. Věřím, že zajímavé exponáty Poštovního muzea a Národního technického muzea skvěle doplní atmosféru první republiky,“ řekl ministr Jiří Havlíček.

Čtěte také:
Největší jezera v ČR vznikla díky těžbě uhlí
Těžaři pomohli zachránit dětský tábor

V tento významný den se mohou návštěvníci od 9:00 do 16:00 hodin těšit nejen na již tradiční prohlídku reprezentativních prostor budovy, ale součástí prohlídky budou i exponáty zapůjčené Poštovním muzeem. Období let 1918 – 1938 tak přiblíží například zrestaurovaný balíkový vůz, dobové poštovní známky, štítky či razítka. Poštovní tématiku expozice doplní poštovní sáně, které pro tuto příležitost zapůjčí Národní technické muzeum.

Zajímavým zpestřením bude detailní model jaderného úložiště, který představí organizace SÚRAO.

Mohlo by vás zajímat:
Jezero Medard bude patřit mezi západočeské unikáty
Jezero Most bude rájem pro rybáře
Z lomu je třetí největší jezero v ČR