Na Hradecku už vyčerpali kotlíkové dotace

Fronta na kotlíkové dotace. Foto: Kraj Vysočina

Fronta na kotlíkové dotace. Foto: Kraj Vysočina

Dotaci na výměnu neekologických kotlů v Královéhradeckém kraji získalo 884 lidí z 982 žadatelů. Celkem jim kraj rozdělí 99,9 milionu korun. Druhé kolo příjmu dotací by mělo začít v polovině září.

Průměrná dotace na jednoho žadatele činila 113 tisíc korun. S žádostí o dotaci, které se pro první kolo podávaly v lednu, neuspělo 98 lidí se souhrnným požadavkem asi deset milionů korun. Z nich 60 lidí nesplnilo z různých důvodů podmínky dotace a bylo vyřazeno. Například šlo o duplicitní žádosti, nezískání souhlasu spoluvlastníka nemovitosti, nedodání potřebných podkladů, požádání o nedotovaný zdroj vytápění.

Čtěte také:
Pražany kotlíkové dotace nevzrušují
Na kotlíkové dotace fronty jako na banány

Žádosti si mohou upravit a podat v další výzvě,” řekl náměstek hejtmana zodpovědný za evropské dotace Otakar Ruml (KSČM). Dotaci zatím také nedostane 38 lidí, kteří měli žádost v pořádku, ale nevešli se již do limitu 100 milionů korun. „Zatím je ponecháme, kdyby někdo odstoupil nebo došlo k úsporám, tak bychom je zařadili. Jinak mohou automaticky přejít do druhé výzvy,” uvedl Ruml. Ve druhém kole by se stejně jako v prvním mělo rozdělovat 100 milionů korun.

Dotace na výměnu kotlů by měl kraj rozdělovat i v dalších letech. Hejtmanství již dříve uvedlo, že celkem by postupně mělo být k rozdělení přibližně 600 milionů korun z dotačních peněz Evropské unie.

Mohlo by vás zajímat:
Vysočina chce další peníze na kotlíky
Hejtman tlačí na ministra kvůli kotlíkovým dotacím
Peníze do luftu