Doba čtení:1 m, 11 s
Michal je umělé vytvořené jezero, které vzniklo jako první z projektů převážně hydrických rekultivací na Sokolovsku. Foto: wikipedia.org

Ve spolupráci města Sokolov, společnosti Sokolovská uhelná a společnosti Dopravní podnik Sokolovsko bude opět v letní sezóně v provozu veřejné autobusové spojení ze Sokolova na koupaliště Michal a zpět. Linka pojede ve všední dny, o víkendech a svátcích.

Autobusy budou v provozu od 15. června do 31. srpna 2024. „Půjde celkem o 10 spojů za den o víkendech a svátcích. Provoz zafinancuje Sokolovská uhelná, která rovněž poskytne řidiče autobusů,“ vysvětlil Pavel Francisko, člen představenstva Sokolovské uhelné a SUAS GROUP.

Čím si zatopí lidé v Karlovarském kraji? A kolik si připlatí?

„Město Sokolov a ostatní obce, které se podílejí na financování MHD – Březová, Svatava, Dolní Rychnov, Citice, Lomnice a Těšovice – zase zaplatí prodloužení linky číslo 3 ve všední dny. Touto dohodou se Sokolovskou uhelnou a SUAS GROUP chceme občanům zajistit jednodušší přístup na koupaliště Michal v letních měsících,“ doplnil starosta Sokolova Petr Kubis.

Michal je umělé vytvořené jezero, které vzniklo jako první z projektů převážně hydrických rekultivací na Sokolovsku. Jedná se o první zbytkovou jámu po těžbě, která byla zatopena a využita jako rekreační areál. Má rozlohu 28,3 ha. Nachází se zhruba 3 km na jihovýchod od Sokolova, v nadmořské výšce 452 m. Je hluboké maximálně 5,6 m, objem vody činí 857 000 m³.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa