Na Královéhradecku se strhne bitva o kotlíky

Příjem žádostí bude stejně jako při minulých dotačních výzvách výhradně elektronický prostřednictvím aplikace na webu kraje. Foto: wikipedia.org Boris 7

Královéhradecký kraj dnes v 8 hodin ráno zahájí příjem žádostí o dotace na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva. Rozdělovat bude 20 milionů korun, uspokojeno by mohlo být přes 160 žadatelů.

Příjem žádostí bude stejně jako při minulých dotačních výzvách výhradně elektronický prostřednictvím aplikace na webu kraje. Lidé žádné fronty na hejtmanství stát nebudou.

Čtěte také:
Ústecký kraj dá na kotle 19 milionů
Královéhradecký kraj dá na kotle 200 milionů

Příjem žádostí bude mít dva kroky. Od dnešních 08:00 budou moci zájemci požádat o přidělení pořadového čísla. Pokud se dostanou mezi prvních 250 uchazečů s přiděleným pořadovým číslem, budou mít následně do pátku 5. května do 12:00 čas na elektronické odeslání samotné žádosti. Pokud by měl někdo problémy s internetovým připojením nebo nemá internet, může si domluvit se zaměstnanci úřadu pomoc při podání žádosti nebo registraci přímo na počítači na krajském úřadu.

Mezi zájemce kraj rozdělí 20 milionů korun, které získal dodatečně od ministerstva životního prostředí k již rozděleným 200 milionům korun v první dotační vlně. Peníze budou moci lidé použít výhradně na pořízení tepelného čerpadla nebo kotle na spalování biomasy a ne již například na uhelný automatický kotel. Maximálně bude možné získat dotaci 127.500 korun, tedy stejně jako v první vlně.

Mohlo by vás zajímat:
Pomůže vojenský průmysl americkému uhlí?
Uhelný důl Zollverein je památka UNESCO
VIDEO: Staňte se na chvíli řidičem monstra