Nadace OKD spustila výzvu Pro region 2020

Nadace OKD je největší nadací v Moravskoslezském kraji a zároveň jednou z nejvýznamnějších v celé České republice.

Nadace OKD spustila příjem žádostí v programu Pro region na rok 2020. Tento grantový program se snaží směřovat finance do organizací zaměřených na děti, seniory, hendikepované osoby, životní prostředí, vzdělání a sport.

O podporu mohou požádat neziskové organizace, města a obce v podporované oblasti. Maximální výše příspěvku je 200 000 korun a vždy je vyžadována minimální finanční spoluúčast 20% z celkové schválené částky. Žádosti Nadace OKD přijímá od pátku 6. prosince 2019 do 18. ledna 2020 přes grantový portál Grantys.

Čtěte také:
Nadace OKD podpoří veřejný neziskový sektor
Nadační městečko bude pohádkové

Pro neziskové organizace jsme jakousi jejich jistotou a některé podporujeme již od samého počátku vzniku nadace. Letos to bude již 13. ročník grantových výzev. Za tu dobu se nadace stala neodmyslitelnou součásti kraje a stále patří mezi top 25 firemní nadace v České republice podle objemu rozdělených příspěvků. V Nadaci si uvědomujeme, že podpora veřejně prospěšných aktivit je důležitá a nezbytná. Bez podpory neziskových organizací, by nebyly pro veřejnost dostupné určité služby, na které jsou v dnešní době zvyklí,“ uvedla Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD.

Finanční podpora programu Pro region se vztahuje pouze na podporované oblasti v regionu. O grant mohou tedy žádat organizace, které projekt realizují na území těchto obcí a měst: Dětmarovice, Doubrava, Frýdek-Místek, Havířov, Horní suchá, Karviná, Orlová, Paskov, Petřvald, Staříč, Stonava, Sviadnov a Žabeň. Konzultace k projektům budou probíhat v sídle Nadace OKD do 13. 1. 2020 vždy po předchozí telefonické domluvě. V těchto dnech mohou žadatelé konzultovat své projektové záměry a případné nejasnosti osobně probrat s administrátory programu.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech