Doba čtení:1 m, 8 s
Nadace OKD vznikla v roce 2008.

Hornické slavnosti 2021 v Parku B. Němcové v Karviné-Fryštátě doplní v sobotu 18. září i program připravovaný Nadací OKD.  A samozřejmě i jejími partnerskými neziskovkami. Potrvá od 14 do 18 hodin a bude zdarma.

Stejně jako v předchozích letech tam vytvoříme naše Nadační městečko, o jehož kouzelnou atmosféru se postarají zástupci neziskových organizací, kteří budou v maskách reprezentovat státy či kontinenty z celého světa,“ uvedla pro Měsíčník Horník ředitelka NOKD Karolína Preisingerová s tím, že letošní ročník se ponese v duchu hesla „Letem světem“.

Čtěte také:
Sen každého kluka. Obří rypadlo na dálkové ovládání
Bílinské raky ohrožuje invazivní kolega

Naučnou cestovatelskou stezkou se zábavnými úkoly a kvízy (po jejichž splnění na děti budou čekat v nadačním stanu krásné ceny), jak upřesnila, neskončí. „Děti se mohou  těšit také na sportovní stanoviště, nafukovací atrakce, autogramiádu karvinských fotbalistů či populární fotokoutek. Zveme nejen děti, ale i všechny maminky, tatínky, babičky, dědečky,“ vzkazovala Preisingerová.

Středisko volného času Juvetnus vytvoří v Nadačním městečku kreativní dílnu, kde se budou vytvářet placky, obrázky pomocí písku, aplikovat dočasné tetování či malovat na obličeje. Pod vedením horolezců z oddílu Beskyd Karviná dále mohou návštěvníci vyzkoušet schopnosti na lezecké stěně. Nebo si se členkami TJ Sokol Karviná zahrát házenou. O občerstvení se během akce postará v odpočinkové zóně Iniciativa Dokořán.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa