Doba čtení:53 s
Německo má několikanásobně vyšší emise než Francie, protože když nefouká, tak vyrábí elektřinu z uhlí. Foto: wikipedia.org Dr.G.Schmitz, CC BY-SA 3.0

„I poté, co už nainvestovalo do zelených opatření tolik peněz, tak má Německo jedny z nejvyšších emisí, které kdy mělo. Považuji to za naprosté selhání tamní politiky,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS ekonomický poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Křeček.

Německá politika prosazování elektromobility podle něj není řešením, protože „výfuk toho elektromobilu je teď v uhelné elektrárně,“ dodal Křeček.

Němce děsí drahota ekologických opatření

S tímto hodnocením souhlasila i komentátorka Lenka Zlámalova, která současnou situaci tahouna evropské ekonomiky přirovnala k bájnému sisyfovskému úsilí. „Ukazuje se, že král je nahý. Němci se sice tváří, že mají elektroauta, ale přitom je fakticky krmí uhelnou energetikou,“ poznamenala Zlámalová.

„Německo je jednou z nejšpinavějších evropských energetik. Mají desetkrát vyšší emise než Francie, protože když nefouká, tak Němci vyrábí elektřinu z uhlí. A tímto způsobem ji budou vyrábět ještě hodně dlouho,“ dodala analytička.