Němeček: Co je doma, to se počítá

S uhlím musíme v nejbližších dekádách stále počítat, říká analytik společnosti EY ČR Blahoslav Němeček. Více najdete v rozhovoru iUHLI TV.

„Obnovitelé zdroje nefungují v každém okamžiku. Pro uspokojení potřeb koncových spotřebitelů proto potřebujeme záložní zdroje. A nemáme žádnou jinou alternativu, než jsou klasické zdroje,“ uvedl Němeček.

Čtěte také:
Noskievič: Evropa se v energetice zbláznila
Pavlas: V Německu zvítězil rozum nad demagogií

Blahoslav Němeček (36)

Výkonný ředitel, expert pro elektroenergetiku, plynárenství a teplárenství společnosti EY ČR. Vystudoval České vysoké učení technické, Fakultu elektrotechnickou v Praze. Pracoval v několika mezinárodních orgánech, mimo jiné v pracovních skupinách a řídícím výboru CEER (Council of European Energy Regulators). Za Českou republiku byl rovněž členem Regulační rady agentury ACER (Agency for the Cooperation of Energy Regulators). V době svého působení na postu místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a ředitele sekce regulace měl na starosti organizování trhu s elektřinou a plynem, procesy liberalizace obou těchto trhů, regulační strategii, včetně regulace teplárenství, cenová rozhodnutí ERÚ pro odvětví elektroenergetiky, plynárenství a teplárenství, řešení sporů, přípravu zákonů pro energetiku a navazujících prováděcích vyhlášek a dále systém podpory využívání obnovitelných zdrojů, systém podpory kombinované výroby tepla a elektřiny.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme