Doba čtení:1 m, 8 s
Nový německý ministr hospodářství a energetiky Peter Altmaier. Foto: wikipedia.org

Nový německý ministr hospodářství a energetiky Peter Altmaier uvedl, že odklon od uhlí „nebude náhlý a neočekáváný“ a bude trvat „několik desetiletí“. Jeho ministerstvo bude řídit komisi, která má stanovit způsob a horizont odklonu Německa od využívání uhlí v energetice.

Instalovaný výkon hnědouhelných a černouhelných elektráren bude do roku 2030 snížen. Ovšem i potom budou uhelné elektrárny ještě roky existovat,“ uvedl Altmaier pro německý listHandelsblatt.

Čtěte také:
Německo schválilo Nord Stream 2 ve svých vodách
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

Altmaier rovněž zdůraznil, že přikládá velkou důležitost takovým aspektům, jako je bezpečnost dodávek elektřiny a jejich cenová dostupnost. Ministr hospodářství a energetiky tak zjevně zvítězil ve sporu s ministryní životního prostředí SvenjouSchulzovovou, která prosazovala plán, aby útlum využívání uhlí řídilo právě její ministerstvo. Schulzová se přitom výhradně zaměřuje na aspekty ochrany klimatu.

V rámci koaliční dohody se Křesťanskodemokratická unie (CDU) Angely Merkelové, její sesterská Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU) a Sociálně demokratická strana Německa (SPD) shodli na vytvoření tzv. „Komise pro strukturální změny“, která bude pověřena přípravou akčního plánu pro postupné uzavírání hnědouhelnýchelektráren. První závěry by měly být známy do konce roku.

Mohlo by vás zajímat:
Těžaři si brousí zuby na vesmírný poklad
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme