Doba čtení:1 m, 11 s
Nigerijské uhelné zásoby se odhadují na zhruba 2 miliardy tun. Foto: Lagos, Nigérie. Zdroj: wikipedia.org Anders Broberg

Nigerijská Sněmovna reprezentantů se rozhodla nařídit ministerstvu pro těžbu a ocelářský průmysl, aby okamžitě zahájilo revitalizaci těžby uhlí v zemi.

Cílem je vedle zlepšení ekonomiky země, také vytvoření pracovních míst pro mladé lidi a vybudování alternativních zdrojů energie k řešení celoroční energetické krize, uvedl server thisdaylive.com.

Čtěte také:
Uhlíková neutralita Polska bude astronomicky drahá
Poláci v tichosti rozšiřují důl na hranicích

Uhlí bylo pro Nigérii v letech 1916 až 1970 zdrojem významných příjmů. Když však byla v některých částech země nalezena ropa, byla těžba uhlí odsunuta na vedlejší kolej. To se však má nyní změnit. Nigerijské uhelné zásoby se odhadují na zhruba 2 miliardy tun.

Nigerijská vláda podepsala memorandum o porozumění v hodnotě několika miliard dolarů s čínskou firmou HTG-Pacific Energy Consortium za účelem výroby energie z uhlí v Enugu, jejímž cílem je rozvíjet těžbu uhlí a vybudovat uhelné elektrárny s celkovým výkonem 1 000 až 1 200 megawatt.

Zákonodárce se tedy obrátil na sněmovnu, aby nařídila Výboru pro těžbu nerostných surovin, aby zahájil vyšetřovací návštěvu míst těžby uhlí v Enugu a dalších uhelných polích v zemi a podal zprávu o dalších legislativních opatřeních.

Mohlo by vás zajímat:
Běloruský gigant BelAZ 75710
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Parkovací asistent bude i pro důlní obry