Noen je ve finančních problémech

Společnost NOEN vyrobila například rýpadlo KR1300Xk. Foto: NOEN

Společnost Noen, která se specializuje na výrobu důlních rypadel, čelí už druhému insolvenčnímu návrhu během posledního čtvrt roku. Jedná proto i o vstupu nového investora.

Majitel Noenu Jaroslav Veverka problémy přiznává. „Situace není jednoduchá, ale usilovně pracujeme na jejím řešení. Nyní vedeme intenzivní jednání s případným novým investorem. Jasno by mělo být do 14 dnů,” řekl Hospodářským Novinám.

Čtěte také:
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
České rýpadlo těží křídu v Německu

Aktuální insolvenční návrh podala počátkem ledna ostravská společnost Ferrmon. Té prý Noen dluží zhruba 5,4 milionu korun za výrobu a montáž chladicí věže a sila. Do řízení se postupně přidalo osm dalších firem. Dva největší věřitelé − Unimont s 10,7 a Výškové stavební práce s 1,5 milionu korun − své přihlášené pohledávky ale nakonec během několika dní stáhli.

Vedle nového investora máfirmě Noen pomoci vybřednout z potíží také zakázka na nové velkorypadlo pro Severočeské doly ze skupiny ČEZ v hodnotě 1,5 miliardy korun.

Společnost Noen působí na českém i mezinárodním trhu od roku 1997. Hlavní činností firmy je projektování a inženýring strojů a zařízení pro povrchové dobývání nerostů, transportní zařízení, zařízení pro manipulaci s materiálem a dodávky strojů a zařízení pro skládková hospodářství sypkých hmot.

Mohlo by vás zajímat:
Rypadlo KK1300 těží uhlí v dolech Bílina
NOEN staví unikátní rýpadlo pro Bulhary
V šachtě se prohání Batmanovo žihadlo