Roučka nahradí u těžebních společností Sev.en Energy Lenc

Velkou výzvou pro nového generálního ředitele bude také co nejlepší řešení v oblasti rekultivací a podpory rozvoje regionu. V okolí lomu Vršany se na zrekultivovaných plochách rozkládá 600 hektarů polí a luk. Foto: Oldřich Hájek

Těžební společnosti skupiny Sev.en Energy čeká od počátku roku změna na nejvyšším postu. Dosavadního generálního ředitele Vladimíra Roučka nahradí Petr Lenc, který až dosud působil mnoho let ve funkci ředitele státního podniku Palivový kombinát Ústí.

Změnou na postu generálního ředitele těžebních společností dochází k přirozené generační obměně. Vladimír Rouček v uplynulých letech prošel v pozici generálního ředitele těžebních společností složitým obdobím konsolidace skupinových aktivit a má velký podíl na tom, že ji skupina zvládla úspěšně. Patří mu za to obrovský dík a uznání,“ říká Luboš Pavlas, CEO skupiny Sev.en Energy.

Čtěte také:
Hora: Provozovat uhelku není terno
BIS varovala Babiše před Rosatomem

Úkolem Petra Lence bude pokračovat v nastaveném směřování skupiny a provést těžební společnosti obdobím transformace a změn na energetickém trhu. „Chceme zachovat kontinuitu, avšak nový ředitel si také nově nastaví některé vztahy, procesy a postupy tak, aby splnil cíle a zadání, která před námi jsou,“ vysvětluje Luboš Pavlas. Jde především o to, zajistit hnědé uhlí z našich lomů, co nejvíce a nejdéle využít poptávku po spolehlivé energii, a naplnit tak roli stabilizačního prvku české energetické soustavy, která postupně směřuje k většímu využití obnovitelných zdrojů. Velkou výzvou pro nového generálního ředitele bude také co nejlepší řešení v oblasti rekultivací a podpory rozvoje regionu.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
V garáži tento stroj neopravíte