NWR oznámila ceny uhlí na rok 2015

Důl Paskov. Foto: OKD

Důl Paskov. Foto: OKD

Těžařská společnost New World Resources (NWR) dnes oznámila, že pro 74 procent produkce koksovatelného uhlí na rok 2015 dojednala cenu 93 EUR/t. To je o devět procent více než průměrná cena dosažená cena v roce 2014. Cenu pro zbytek produkce NWR stanoví během roku. Cena pro celou produkci termálního uhlí pro letošní rok dosáhne 52 EUR/t, přičemž  loni to bylo 54 EUR/t.

NWR je středoevropským producentem černého uhlí. Firma těží prostřednictvím své dceřiné společnosti OKD, největší černouhelné těžební společnosti v ČR, kvalitní koksovatelné a energetické uhlí pro středoevropský ocelářský a energetický průmysl.

OKD se dlouhodobě potýká s nízkými cenami uhlí a dělá úsporná opatření. V roce 2013 oznámila, že zavře prodělečný Důl Paskov. Stát se ale loni s NWR dohodl na pokračování těžby v tomto dole do konce roku 2017 a vláda za to zaplatí 600 milionů korun na sociální programy pro horníky.

NWR je kotovaná na burzách v Londýně, Praze a Varšavě.  Akcie firmy na pražské burze dnes v reakci na oznámení cen výrazně zpevnily, obchodování zakončily se ziskem 4,35 procenta na 0,48 koruny.

NWR snížila za tři čtvrtletí loňského roku ztrátu na 128 milionů eur z 528 milionů eur před rokem. Hlavní podíly v NWR drží společnost CERCL Mining a čtyři mezinárodní investiční fondy: M&G, Gramercy, GLG Partners a Ashmore Investments.