O prázdninách v OKD lidem připlatí

OKD nabízí zaměstnancům prázdninové příplatky. Foto: OKD

Pětasedmdesát korun za směnu navíc. To bude motivace dohodnutá vedením společnosti OKD a odboráři pro zaměstnance na červenec a srpen. 

Období letních dovolených je každoročně spojeno s absencí okolo 30 procent a tudíž s vyšším rizikem výpadků v produkci, ražbách nebo překlizech technologií. Firma ale musí bez ohledu na tato rizika zajistit zasmluvněné dodávky uhlí pro zákazníky. Proto motivuje své zaměstnance příplatky.

Čtěte také:
OKD zpochybnila nestrannost soudu ve sporu s NWR
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Chceme tak opět zajistit průběžné plnění stanovených výrobních a hospodářských úkolů pro letošní rok. A proto přidáváme zaměstnancům za každou směnu, kterou za určitých podmínek odpracují v prázdninovém období. Platí to pro dělníky v dole i na povrchu a techniky včetně vedoucích úseků,“ vysvětlila pro Měsíčník Horník personální ředitelka Radka Naňáková.

Podmínkou je samozřejmě pracovat bez neomluvených absencí i pracovních úrazů. Celková absence zaměstnance, který bude mít nárok na motivační odměnu, musí v červenci a srpnu činit pouze deset dní. Dohodu o letní finanční motivaci pro zaměstnance OKD uzavřela firma se Sdružením hornických odborů a Sdružením pravicových odborů ČR.

Mimořádná motivační odměna ve výši 75  korun za každou odpracovanou směnu se vztahuje na zaměstnance v kategorii dělník, dělník povrch a THZ po úroveň vedoucího úseku.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje