Doba čtení:1 m, 7 s

Vertis logo

Obchodník s emisními povolenkami Vertis koupil menšinový podíl v irské společnosti Steam Esco, která vyrábí odvaděče kondenzované vody v parních průmyslových systémech, napsal server E15.cz.

Irové přišli na trh s novou koncepcí tohoto zařízení, které nepotřebuje žádné mechanické části. Zároveň se díky jeho použití dá ušetřit deset až 35 procent energie, což se přenese i do nižší potřeby emisních povolenek. Návratnost investice do zařízení Green Saver se podle výrobce pohybuje od jednoho do tří let.

„Steam Esco jsme poskytli nový kapitál na financování další expanze. Našim klientům díky tomu můžeme nabídnout další užitečný produkt, který se liší od obchodování s emisními povolenkami,“ uvedl předseda představenstva Vertis James Atkins. Jeho firma se stala obchodním zástupcem Steam Esco v jedenácti zemích od Rumunska až po Portugalsko. Investovanou částku neuvedla.

Čtěte také: Firmy šetří s povolenkami, čekají zdražení

„Dříve jsme v menší míře investovali i do firem zabývajících se úpravou vody či do obchodování s biomasou,“ dodal Atkins. Průběžně vyhledává příležitosti pro další kapitálové vstupy. V tomto ohledu se Vertis zaměřuje na firmy v počátečním stádiu rozvoje, které vyvíjejí a prodávají produkty zaměřené na energetické úspory v průmyslu.

Vertis Environmental Finance se obchodování s emisními instrumenty věnuje od roku 2001. Vertis byl jednou z prvních společností na světě, které začaly působit na trhu s uhlíkem.

Mohlo by vás zajímat:
Němci zničili trh s emisními povolenkami