Odboráři OKD podepsali kolektivní smlouvu

Podle informací MF DNES má díky podepsání dodatku dojít k mírnému navýšení základních mezd. Foto: OKD

Překvapivě rychle a zatím bez zveřejnění bližších detailů podepsali zástupci společnosti OKD a hornických odborů dodatek ke kolektivní smlouvě. Co obsahuje, není ještě jasné.

„Mohu potvrdit, že jsme tento dodatek podepsali, ale podrobnosti zatím nemohu sdělovat,“ uvedl pro MF Dnes předseda Sdružení hornických odborů v OKD Rostislav Palička. „Mohu říci pouze tolik, že smlouva odpovídá situaci, v jaké se firma nyní nachází, dodal.

Čtěte také:
Další podivnosti kolem bytů OKD
Soud posvětil převod pozemků Bakalovi

Mluvčí OKD Ivo Čelechovský se zatím k dodatku kolektivní smlouvy nevyjádřil. Podle informací České televize se se zveřejněním podoby dohody čeká na schválení ministerstvem financí.

Kolektivní smlouva v OKD je uzavřena na dobu neurčitou, nová dohoda tak platí do té doby, než se obě strany domluví na její nové podobě. Podle informací MF DNES má díky podepsání dodatku dojít k mírnému navýšení základních mezd, informaci se však zatím nepodařilo ověřit.

Těžební společnost OKD je jediným producentem černého uhlí v Česku. Uhlí těží na Karvinsku v dolech ČSA, Darkov, ČSM-Sever a ČSM-Jih. Doly ale v příštích letech čeká postupný útlum. Majitelem společnosti je od roku 2018 prostřednictvím podniku Prisko stát. I s pracovníky dodavatelských firem nyní v dolech na Karvinsku pracuje zhruba 8500 lidí.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje