Odbory budou řešit spojení E.ON a innogy

Propojení obou firem se má uskutečnit na základě loňské dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy.

Odboráři energetických společností E.ON a innogy v ČR budou v pondělí 21. ledna na společném jednání řešit dopady propojení obou firem, které se má uskutečnit na základě loňské dohody na evropské úrovni o rozdělení innogy, kterou s E.ON uzavřela mateřská firma RWE. Uvedl to Karel Klusák, místopředseda odborového svazu ECHO (OS ECHO), který sdružuje pracovníky z oboru energetiky a chemie.

Odborové svazy ECHO a UNIOS vyzvaly v pondělí ve společném prohlášení vedení obou společností v ČR, aby bylo mimo jiné i na tuzemské úrovni jasně definováno zastoupení odborů ve vedení projektu Sunrise, což je pracovní název propojení obou firem. OS ECHO zastupuje zaměstnance ve společnostech skupiny E.ON v ČR, OS UNIOS pak zaměstnance v českých společnostech skupiny innogy.

Čtěte také:
Zisk innogy za devět měsíců klesl o 11 procent
Zákazníci innogy si připlatí za plyn

Plánované spojení společností E.ON a innogy má přinést synergie, které byly vedením projektu vyčísleny ve formě úspory nákladů s možným dopadem do počtu stávajících zaměstnanců. Odborové svazy budou důsledně uplatňovat princip sociální odpovědnosti zaměstnavatele,” píše se v prohlášení.

Odbory budou vyžadovat uzavření doprovodného sociálního programu k projektu Sunrise za účelem maximálního snížení sociálních dopadů na zaměstnance. Případné snížení počtu zaměstnanců v budoucích společnostech musí být realizováno především jejich přirozeným odchodem,” dodávají v něm předsedové obou odborových svazů Zdeněk Černý a Karel Sladkovský.

Skupina innogy zajišťuje v ČR dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a je největším tuzemským prodejcem stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupina v Česku zaměstnává přes 4 tisíce lidí.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem na 15 milionů zákazníků. V Česku od ní odebírá asi 1,03 milionu zákazníků elektřinu a 214.000 zákazníků plyn. Skupina má v tuzemsku přes 2500 zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje