Doba čtení:1 m, 56 s
Michal Heřman Foto: OKD

Černouhelná těžební společnost OKD se rozhodla zpřehlednit svou organizační strukturu. V rozhovoru pro Měsíčník Horník to uvedl předseda představenstva a výkonný ředitel firmy Michal Heřman.

Proč představenstvo firmy k tomuto kroku přistoupilo?

Jak jsem již deklaroval po mém nástupu do firmy v polovině května letošního roku, původní organizační struktura OKD nebyla optimální a ve své podstatě nebyla ani funkční. Proto jsme v červenci udělali první krok k její změně a současně jsme avizovali, že další budou následovat. Tak se také stalo. Nová organizační struktura, která platí od 1. října 2019 a kterou schválilo představenstvo firmy, je více transparentní a v daleko větší míře vymezuje kompetence a zodpovědnosti jednotlivých ředitelů, náměstků a vedoucích oddělení. Od nové struktury rovněž očekáváme, že zrychlí proces rozhodování a také zlepší spolupráci všech zaměstnanců v dole, kteří budou pracovat pod jedním vedením.

Čtěte také:
Páskováci kompletují dopravníky a pásovky
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

K jakým změnám tedy došlo?

Počet ředitelských pozic jsme ze 13 zredukovali na 6. Kromě výkonného ředitele tak bude mít OKD obchodního ředitele, finančního ředitele, ředitele právní služby, ředitele provozu a personální ředitelku. Zbývající ředitelské posty byly buď zrušeny, nebo nahrazeny náměstky případně vedoucími pracovníky. Současně jsme významně posílili pravomoci a roli závodních na jednotlivých dolech. Vznikne také nový Útvar logistiky, který ve spolupráci s provozem dopravy bude mít za úkol zlepšit přepravu materiálu v dole.

Nicméně i mezi závodními nastala zásadní změna?

Ano. Na základě požadavku Českého báňského úřadu jsme přistoupili k rozdělení Dolu ČSM na dvě samostatné jednotky, kdy jak Důl ČSM Sever, tak i Důl ČSM Jih budou mít svého závodního. Je to dáno počtem pracovišť v podzemí i počtem mimořádných událostí, které k organizačnímu rozdělení Dolu ČSM přispěly. Rád bych využil této příležitosti k tomu, abych popřál všem našim kolegům v nových funkcích hodně pracovních úspěchů. Poděkování představenstva OKD, a.s. si ale rozhodně zaslouží i všichni zaměstnanci, kteří v nové organizační struktuře těžařské firmy již nadále nebudou působit, ale i ti, kteří dostali příležitost uplatnit svoje praktické zkušenosti a znalosti v jiných pracovních pozicích v rámci OKD. I jim přeji mnoho osobních i pracovních úspěchů.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků