OKD má nového obchodního ředitele

Budova OKD. Foto: OKD

Petr Hanzlík se stal novým obchodním ředitelem OKD. Foto: OKD

Těžební společnost OKD má nového obchodního ředitele. Stal se jím Petr Hanzlík, který ve funkci nahradil Petera Dormanna. Ten společnost opustil na konci května kvůli personálním změnám v mateřské společnosti New World Resources (NWR). Firma OKD je od počátku května v úpadku.

Foto: OKD.cz

Foto: OKD.cz

Petr Hanzlík je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kde získal dva inženýrské tituly. Na stavební fakultě studoval obor pozemní stavitelství – konstrukce a na ekonomické fakultě pak marketing a management. V OKD pracuje od roku 2008.

Na základě dosažených pracovních výsledků, znalosti interních procesů, obchodní problematiky i jazykovým dispozicím dostal důvěru současného vedení,“ uvedl Čelechovský.

Společnost OKD se dostala do existenčních potíží kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Uvedla, že má nejméně u 650 věřitelů dluhy přesahující 17 miliard korun, nedokáže splácet své závazky a její majetek nedosahuje ani hodnoty sedmi miliard korun. Své pohledávky už přihlásilo téměř 200 věřitelů, požadují celkem více než 11 miliard korun.

Čtěte také:
Mládek: Část půjčky pro OKD se nemusí státu vrátit
Babiš: OKD nepotřebuje půjčit miliardu

Majitelem OKD je společnost NWR, kterou vlastní skupina Ad Hoc Group (AHG). Ta je podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zřejmě také hlavním věřitelem OKD. Předseda představenstva a generální ředitel OKD Dale Ekmark už dříve uvedl, že 13 ze 17 miliard korun dluhů OKD jsou závazky v rámci skupiny.

V dolech OKD se dál těží uhlí. Firma má zhruba 9800 vlastních zaměstnanců, asi 2500 dodavatelských a 200 agenturních pracovníků. Ztráta zaměstnání ale hrozí i dalším tisícům lidí v navazujících profesích.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
Běloruský gigant BelAZ 75710