OKD nabízí při náboru 40 tisíc

OKD opětovně oslovilo bývalé zaměstnance Dolu Paskov s nabídkou, že se mohou vrátit zpět. Foto: OKD

Vedení OKD se rozhodlo zatraktivnit nabídku zaměstnání v dole . Po dvou měsících od spuštění první fáze náborové kampaně přichází firma se změnami, které by měly ještě více motivovat potenciální zájemce o práci.

Rozhodli jsme se udělat tři pozitivní změny ve stávajících podmínkách pro nábor nových zaměstnanců. První změnou je využití Poradenského centra OKD v Karviné nejen pro Novou Šichtu, ale nově také pro nábor. Díky bližší dostupnosti čekáme od této změny zajištění většího počtu zájemců o práci a užší spolupráci s Úřadem práce v Karviné. Druhou změnou, kterou reagujeme na aktuální zkušenost z probíhajícího náboru, je změna v systému placení vstupních lékařských prohlídek. Nově bude vstupní lékařskou prohlídku v Karvinské hornické nemocnici platit přímo OKD. Zájemci o práci v naší firmě tak odpadne starost se zajištěním její úhrady v řádu několika tisíc korun. Pokud uchazeč splní všechny podmínky vstupní lékařské prohlídky, musí nastoupit do pracovního poměru v OKD. V opačném případě bude povinen částku naší společnosti zpětně uhradit, “ zdůraznil Měsíčníku Horník Antonín Klimša s tím, že v případě vstupních lékařských prohlídek se jedná o časově omezený projekt pouze na dva měsíce.

Čtěte také:
Krúpa chystá ve Švýcarsku demonstraci horníků OKD
Kráčí ČEZ v Bakalových stopách?

Po této době vyhodnotíme, zda se tento krok pozitivně odrazil v počtu nově přijatých zaměstnanců,“ upřesnil výkonný ředitel OKD. Třetí a největší změna v náboru souvisí se zavedením náborového příspěvku pro nové zaměstnance nastupující do důlních profesí. „Nový zaměstnanec bude mít nárok na příspěvek v celkové výši 40 tisíc korun. Zaměstnanec, který přivede svého nového kolegu, získá odměnu ve výši 5 tisíc korun,“ dodal Klimša.

V rámci procesu zajištění požadovaného počtu zaměstnanců vedení OKD rovněž opětovně oslovilo bývalé zaměstnance Dolu Paskov s nabídkou, že se mohou vrátit zpět, a to do karvinské části revíru. „Bývalí zaměstnanci dostali nabídku na návrat do stejných profesí, v jakých dříve v OKD pracovali, a za stejných mzdových podmínek. Navíc pro ně stále platí motivační příspěvek ve výši 80 000 korun. Výše zmíněný náborový příspěvek ve výši 40 tisíc korun se na ně ale nevztahuje, ten je pouze pro nové uchazeče,“ závěrem doplnil Antonín Klimša.

Mohlo by vás zajímat:
CAT a Trimble spojí síly
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků