OKD pomohla porodnici Karviné-Ráji

Boleslav Kowalczyk (vlevo) s primářkou Lenkou Böhmovou a primátorem Janem Wolfem. Foto: OKD

OKD se stala hlavním partnerem dobročinného koncertu Srdeční záležitost, který poslední dubnové úterý uspořádalo město Karviná v Obecním domě Družba na podporu gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji.

Celkem se vybralo 164 380 korun, přičemž více než třetinu těchto peněz věnovala právě těžební společnost, která se tak po insolvenci znovu zapojila do veřejného dění v regionu, uvedl Měsíčník Horník.

Čtěte také:
Expert ČSSD: Poslanci energetice nerozumí
Vondráš: Neprchejme od uhlí!

Je to na podporu právě narozených dětí, tedy těch nejmenších a nejbezbrannějších, kteří si zaslouží a také potřebují naši maximální péči a pozornost. Zároveň si ale přeji, aby nemocnice přístroje, které za tyto prostředky pořídí, nemusela používat příliš často,“ nechal se slyšet výkonný ředitel a předseda představenstva OKD Boleslav Kowalczyk. Ten přímo na pódiu v Družbě vypsal symbolický bianko šek na částku šedesáti tisíc korun!

Slavnostní chvíli předcházely hudební bloky uváděné moderátorem a hudebníkem Petrem Šiškou. Na benefičním koncertě vystoupilo slovenské trio s italským názvem La Gioia (česky Radost) ve složení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník prezentující takzvanou pop-operu spojující populární hudbu s operním zpěvem. Jeho repertoár interpretovaný ve stylu belcanto zahrnoval skladby ze světové hudební scény i známé české či slovenské hity.

Peterům a Matejovi konkurovali a neméně stejný aplaus publika si vysloužili také účastníci tradiční pěvecké soutěže žáků mateřských, základních a středních škol Karvinští talenti, jež dostali na pódiu vlastní prostor.

OKD přitom nebyla jediným dárcem, přispěli totiž všichni lidé v publiku. Na dobrou věc šlo padesát procent ceny z každé zakoupené vstupenky na Srdeční záležitost! Příjemcem se stalo gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice v Ráji a symbolické šeky přebírala na pódiu přímo jeho primářka Lenka Böhmová. Peníze, jak uvedla, použijí na zakoupení přístroje pro řízenou resuscitaci a ventilaci novorozenců.

Za všechny z oddělení a hlavně za naše maličké pacienty děkuji lidem, kteří dostali nápad nás podpořit, kteří vše zorganizovali a dotáhli do konce, a samozřejmě těm, kteří poté přispěli. Vždyť ten potřebný přístroj v hodnotě okolo šedesáti tisíc pokryl jen dar z OKD,“ vzkázala primářka s tím, že zbytek vybraných peněz použijí na pořízení dalšího nezbytného vybavení ke zjišťování diagnóz a následné péči o ty nejmenší.

Náměstek karvinského primátora Karel Wiewiórka, jenž převzal nad koncertem záštitu, jej zhodnotil jako mimořádně vydařený. „Všichni byli super, ale nejvíce jsem rád za vybranou částku, která pomůže porodnici!“ uzavřel.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Chrání banky klima nebo své zisky?
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly