OKD spolupracuje s policií v boji proti zlodějům

Foto: imagio.cz

Odbor ochrany a kontroly OKD dal opět na vědomí, že těžební společnost nemá v úmyslu tolerovat obohacovaní se na její úkor. Informoval o případech, které skončily tresty vězení pro zloděje.

Celou sérii vloupání na šachtách ČSM a Darkov včetně jeho pomocného závodu spáchali dva bývalí zaměstnanci – český občan a cizinec – znalí zdejšího prostředí. „Při zjištění totožnosti jednoho z nich využila policie vědeckých metod, které sledujeme na televizních obrazovkách v krimi seriálech,“ popsal pro Měsíčník Horník vedoucí odboru ochrany a kontroly Jan Jurásek. Usvědčeného zloděje vypátrali ve vězení, kam se dostal za jinou trestnou činnost.

Čtěte také:
Nadace OKD podpoří veřejný neziskový sektor
Nadační městečko bude pohádkové

U nás ukradl, co se dalo, počínaje svačinami zaměstnanců. Nejvíce si ale pohoršil, když chtěl odcizit měděné vodiče ze statoru těžního stroje a způsobil na něm více než třísettisícovou škodu,“ pokračoval s tím, že soud už proběhl. Jeho rozhodnutí nabylo právní moci: Čtrnáct měsíců nepodmíněně a náhrada škody společnosti OKD.

Šestnáct měsíců vězení dostal zloděj, jenž se společně se zaměstnancem revíru fintou dostal přes ASEP kartu do areálu stonavské šachty, vypáčil tři skříňky v šatnách pracovníků a odcizil zejména peníze, telefony, platební karty. „Zase šlo o recidivistu. Náš bývalý zaměstnanec byl odsouzen ke čtrnáctiměsíčnímu trestu s podmíněným odkladem na tři roky,“ upřesnil Jurásek. Na trest zatím čeká pracovník, který se nedávno na ČSM pokoušel opět s komplicem zvenčí krást ložiska.

Připravil si je a s pomocí dodavatele vyvezl z areálu. Jejich činnost jsme však v součinnosti s policisty dokumentovali, pachatele našli, materiál zajistili a vrátili,“ oznámil vedoucí odboru ochrany a kontroly. Ani v tomto případě zaměstnanec ve stavu nezůstal, byl s ním ukončen pracovní poměr. „Spolupráce s obvodními odděleními Policie ČR v Horní Suché, Orlové i Karviné a také Službou kriminální policie a vyšetřování Karviná se nám velmi osvědčuje,“ dodal Jurásek.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech