Doba čtení:1 m, 39 s
Zástupci nejbezpečnějších kolektivů a úseků s výkonným ředitelem OKD Boleslavem Kowalczykem (vlevo) a moderátorem a bavičem Lukášem Pavláskem. Foto: OKD

Společnost OKD zorganizovala v sobotu 17. listopadu poprvé ve své historii rockový koncert pro zaměstnance. A to pro ty nejbezpečněji pracující v mimořádné zářijové bezpečnostní kampani. Do karvinské házenkářské haly jich za odměnu pozvala 700 včetně jejich manželek či přítelkyň.

Program začal vyhlášením nejlepších kolektivů, kdy jejich zástupci převzali z rukou výkonného ředitele Boleslava Kowalczyka, ředitele pro strategii Pavla Hadravy a vedoucího odboru řízení bezpečnosti Pavla Zajíčka pamětní listy. Moderátorem večera byl Lukáš Pavlásek. Ten dvakrát vystoupil ve stand-up komediální show. První hudební blok obstarala havířovská rocková skupina Bastard a druhý ostravská zpěvačka Tanja za doprovodu heavymetalové skupiny .

Čtěte také:
OKD ocenila zaměstnance za bezpečnost
Nejistá budoucnost dolů Darkov a Lazy

Pavlásek i Tanja se zúčastnili také losování o věcné ceny, jichž rozdali celkem patnáct. OKD svým zaměstnancům do losování poskytla například powerbanku, sluchátka, menší kuchyňské spotřebiče, nářadí, váhu, kameru, meteostanici, tablet. Hlavní cenou pak byl mobilní telefon Samsung Galaxy J6. Pro mimokarvinské účastníky zařídila firma navíc autobusy jedoucí přes Orlovou či Havířov do Frýdku-Místku a Ostravy.

Snažíme se, aby byla bezpečnost v OKD co nejvyšší a vytýčili jsme si rovněž nejvyšší cíl – spokojeni můžeme být, až nebudou žádné úrazy! V loňském roce jsme zaznamenali historicky nejnižší počet smrtelných úrazů v revíru a do toho letošního jsme vstoupili s tím, že chceme tyto výsledky ještě vylepšit. Bohužel se to nedaří, jak bychom chtěli, a proto se snažíme zapojit maximum zaměstnanců. Prostřednictvím této akce jim děkujeme za jejich bezpečnou práci. V minulosti firma rozdávala kolektivům vstupenky na akce, kde se mohli zajít pobavit, ale nikdy nebyla pořádaná akce čistě jen pro horníky jako takové a samozřejmě jejich partnerky,“ řekl k akci Boleslav Kowalczyk, předseda představenstva a výkonný ředitel OKD.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj