OKD za zlepšovák miliardy platit nemusí

Doba čtení:1 m, 5 s

Foto: pixabay.com

Těžební firma OKD nemusí zaplatit více než 2,4 miliardy za údajné zneužití zlepšovacího návrhu. Městský soud v Praze zatím nepravomocně zamítl žalobu Otakara Černého. Uvedl Radiožurnál.

Černý zažaloval OKD proto, že firma údajně používala jeho nápad při zpracovávání uhelných kalů a neoprávněně se tak obohacovala. Svůj boj vzdát nehodlá.

Černý původně chtěl po OKD přes miliardu

„Budeme se odvolávat. Po minulém jednání se nedalo odhadnout, jak soud rozhodne. Zastával jsem ten názor, že může rozhodnout tak i tak. Byl jsem v očekávání, že rozhodne v náš prospěch. Že paní doktorka vydá mezitimní rozsudek o základu práva a pak se bude dále projednávat výše bezdůvodného obohacení,“ uvedl advokát Otakara Černého Zbyňek Hajn.

Čtěte také: OKD není mrtvá společnost, říká její šéf

Černý původně chtěl po OKD přes miliardu, v květnu ale svůj návrh rozšířil o dalších více než 1,4 miliardy korun. Peníze požadoval za období mezi roky 2009 a 2013, kdy se prý firma na návrhu bezdůvodně obohatila.

OKD se žalobě u soudu bránila tím, že nároky Černého jsou neoprávněné, protože se zlepšovák od roku 2007 nepoužívá. Navíc je prý znám už z přelomu 80. a 90. let.

Mohlo by vás zajímat:
Miliardář Krúpa chce vydělat na NWR
Vláda se bojí Ostravska, ale Ústecko neřeší