Doba čtení:1 m, 36 s
Rozebraný vrtací stroj Scorpion od firmy Alminco. Foto: OKD

Mechanici Servisních služeb OKD dokáží zázraky. Během šesti dnů zrenovovali a oživili technologii, která se jim dostala do rukou vůbec poprvé. Totiž vrtací stroj Scorpion od firmy Alminco.

„Toto zařízení bylo součástí komplexu Room & Pillar provozovaného na ČSM-Sever. Tam se o opravy a servis starala externí firma. My jsme dostali z důlního provozu koncem osmého týdne letošního roku požadavek Scorpiona opravit, zrevidovat a odzkoušet,“ uvedl pro Měsíčník Horník ředitel Servisních služeb Boleslav Reitz. V prvé fázi bylo podle něj zapotřebí získat veškerou potřebnou strojní i elektro dokumentaci, pak zajistit naložení a převoz dvou těchto vrtacích strojů, které byly po ukončení provozu na ČSM vyklizeny, demontovány a uskladněny na Chlebovicích.

Čtěte také:
NWR chce žalovat stát kvůli OKD
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

V devátém týdnu jsme od pondělí začali revizi jednotlivých strojních a hydraulických prvků včetně kompletního elektrovybavení. To už jsme měli nastudovanou i dokumentaci,“ upřesnil předák mechanické dílny Tekenöš. Ve čtvrtek – po výměně vadných dílů – se pak za asistence elektrikářů s vedoucím Gojem uskutečnilo kompletní funkční odzkoušení Scorpiona.

Scorpion před opětovným nasazením. Foto: OKD

V pátek si ho přišli přebrat zástupci odboru hlavního mechanika OKD a provozu příprav ze stonavské šachty. „Tento typ vrtacího stroje se v mechanické dílně Servisních služeb nikdy předtím neobjevil. Krátká doba, pouhých šest dnů, která stačila k oživení uvedené technologie, svědčí o kvalitě zaměstnanců v lazeckých dílnách přistupujících vždy k podobným problémům s naprostou profesionalitou a nadhledem,“ konstatoval Reitz. První opravený Scorpion čeká nasazení na lokalitě ČSM. Druhý vrtací vůz od Alminca, jak doplnil, uskladnili zatím v areálu darkovského pomocného závodu. Pro jeho zprovoznění totiž nebyly dostupné všechny náhradní díly.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme