Outrata stáhl žalobu na vládu

Vladimíra Outratu odvolala vláda z funkce předsedy rady ERÚ loni v létě. Foto: iUHLI

Bývalý předseda rady Energetické regulačního úřadu (ERÚ) Vladimír Outrata stáhl žalobu na vládu. Chtěl se soudit kvůli tomu, že ho kabinet loni v létě sesadil z funkce předsedy rady a zůstal v ní pouze řadovým členem.

Už na konci loňského roku Outrata neuspěl s ústavní stížností, kterou proti svému odvolání také podal. Soud ji odmítl jako nepřípustnou, s tím, že nejprve musí justice vyřešit právě paralelně podanou správní žalobu.

Čtěte také:
ERÚ chce cenová rozhodnutí i pro teplárny
ČEZ změnil etický kodex podle ERÚ

Nyní však Outrata Radiožurnálu řekl, že jeho soudní spor by mohl zpochybnit platnost rozhodnutí upravujících ceny energií v Česku pro letošní rok, které rada ERÚ schvaluje, a vzal raději žalobu zpět. „Uvědomuji si, že v téhle funkci bych pochopitelně neměl ohrožovat některá cenová rozhodnutí a podobné věci,” řekl Outrata Rozhlasu.

Členy rady ERÚ jmenuje a odvolává vláda na návrh ministerstva průmyslu a obchodu, plně obsazená má pět členů. Média v posledních měsících uváděla, že v radě panuje napětí mezi dvěma tábory radních. To vyústilo v rezignaci předsedy rady Vratislava Košťála, který Outratu v čele rady od srpna 2018 nahradil. Odstoupil ke konci loňského listopadu, důvodem podle něj byly právě spory v radě. Ministerstvo průmyslu a obchodu před Vánocemi uvedlo, že vyhlásilo výběrové řízení na obsazení uvolněného místa. Zájemci se mohou hlásit do konce ledna 2019.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje