Doba čtení:1 m, 5 s


Skupina Sev.en Energy se v dohledné době nebude angažovat v aktivitách okolo bateriových úložišť. Nedává jí to zatím ekonomický smysl.

Je správné na bateriových úložištích pracovat, ale do jejich nasazování by neměly zasahovat státní dotace. O tom je přesvědčený výkonný ředitel skupiny Sev.en Energy Luboš Pavlas. V každém případě se jimi jeho společnost zatím zabývat nebude. „Největší úložiště má nyní, tuším 10 megawatthodin. To Tušimice vyrobí za několik sekund,“ poznamenal ředitel.

Čtěte také:
Pavlas: V Německu zvítězil rozum nad demagogií
„Nemusíme investovat jen do energetiky,“ říká nový šéf Sev.en Energy

Pavlas si současně uvědomuje, že éra uhlí se kloní ke svému závěru a směřování firem se tomu bude postupně přizpůsobovat. Zatím se však Evropa bez uhlí neobejde. To znamená, že zatím také někdo musí provozovat i uhelné zdroje energie.

Luboš Pavlas (60)

Absolvent Fakulty ekonomiky a řízení energetiky ČVUT Praha. Ve skupině Sev.en Energy působí na různých pozicích už téměř 10 let. V minulosti pracoval na různých řídících pozicích ve skupině ČEZ a byl také předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. Jako nový CEO bude zodpovědný za správu, řízení a rozvoj skupiny Sev.en Energy v Čechách i v Evropě.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech