Piráti chystají seminář o hnědém uhlí

Záštitu nad akcí převzala například pirátská poslankyně a předsedkyně Výboru pro životní prostředí Dana Balcarová. Foto: Balcarová

Budoucnost hnědouhelných regionů v Evropě – Výzvy pro Českou republiku a Německo. Tak nazvali piráti seminář, který pořádají zítra v Poslanecké sněmovně.

Na semináři bude představena závěrečná zpráva a doporučení skupiny expertů a expertek z České republiky a z Německa. Její členové pocházeli z různých zájmových skupin (energetické firmy, státní správa, místní samospráva, NNO, odbory, inovativní regiony) a k tématu často zastávali odlišné postoje. Výsledkem jejich intenzivních debat a dlouhodobé rešerše je řada doporučení pro tvůrce strategií strukturální změny regionů ovlivněných těžbou.

Čtěte také:
„Pirátka“ Balcarová vykastrovala svůj pozměňovací návrh
Pirátská poslankyně chce omezit uhlí

Projekt společně uspořádaly organizace Heinrich-Böll-Stiftung, Deutsche Umwelthilfe, Glopolis a E3G. Akce probíhá pod záštitou poslankyně Dany Balcarové a senátorky Jitky Seitlové, které budou mít úvodní slovo. Kromě nich na semináři vystoupí třeba také Elmar Kampkötter ze společnosti RWE. Výsledky studie představí ředitelka berlínské pobočky organizace E3G Sabrina Schulzová.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje