Doba čtení:1 m, 1 s
Foto: pixabay.com

Horolezecký oddíl Tatran Havířov pořádá zítra v domovském městě již po dvanácté sportovně-kulturní akci Útěk v řetězech. Soutěžící dvojice skutečně budou muset spěchat do cíle a cestou plnit deset úkolů připoutáni jeden ke druhému.

Prozradit můžeme pouze to, že registrace je už v sedm hodin ráno na Náměstí Republiky naproti Elánu, v osm odvezeme přihlášené na tajné místo, kde v deset odstartují, tajná je i trasa,“ uvedl pro Měsíčník Horník Jan Chrápek, závodní báňský záchranář z Dolu ČSM-Sever, dobrovolník v oddíle a srdcovkový patron akce.

Čtěte také:
Útlum těžby ovlivňuje i důlní dopravu
Seismická aktivita v revíru OKD

Přihlásit se může kdokoliv starší osmnácti let, mládež nad patnáct pak se souhlasem rodičů. Maximální kapacita je třiatřicet soutěžících dvojic,“ uvedl za organizátory Milan Zupko. Ti pro tento ročník vymysleli téma dvanácti znamení zvěrokruhu pod heslem „Osud máš ve svých rukou“. Překvapením budou i úkoly.

Jistý je každopádně doprovodný program trvající od 9 do 18 hodin. Představí se mj. místní sportovní a zájmové kroužky, tanečníci, hudební kapely včetně AV Bandu, vystoupí známý silák Železný Zekon. V souladu s osvětovou a preventivní tradicí Útěku v řetězech nebude chybět protidrogové kontaktní centrum.