Pöpperl: Je čas nabrat síly na rok 2016

Doba čtení:1 m, 42 s

Předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl. Foto: iUHLI.cz

Uplynulé měsíce byly pro Sokolovskou uhelnou náročné, ale podařilo se je úspěšně završit. Nyní je čas nabrat síly na rok 2016. Na webových stránkách firmy to napsal předseda představenstva Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl.

Pro Sokolovskou uhelnou to podle něj nebylo jednoduchých dvanáct měsíců. A to nejen z pohledu přetrvávajícího propadu cen na trhu s elektrickou energií, ale i z důvodu rostoucího politického tlaku vůči uhelným technologiím.

Těžba hnědého uhlí a výroba elektrické energie patří více než sto let k páteři průmyslu v dnešním Karlovarském kraji. Dávala práci tisícům lidí v minulosti, a dává ji i dnes. „Za tu dobu prošla uhelná energetika zásadním technologickým vývojem a dnes je, z hlediska dopadů na životní prostředí, víceméně srovnatelná s řadou dalších technologií výroby elektrické energie. Ostatně jen naše společnost v této oblasti investovala už několik miliard korun,“ uvedl Pöpperl.

Čtěte také:
V Sokolovské uhelné porostou mzdy
Pöpperl: Klíčové bude teplárenství

Přesto tlak na omezení, případně úplnou likvidaci uhelného průmyslu, dál roste. Díky značnému úsilí zaměstnanců Sokolovské uhelné se ale přesto podařilo v roce 2015 minimalizovat dopady propadu cen silové elektřiny i výše uvedených tlaků. Z části díky dlouhodobému zvyšování účinnosti našich technologií, dílem odpovědnou racionalizací nákladů, včetně těch osobních.

Sokolovská uhelná tak uzavírá rok 2015 jako firma, která i přes veškerá úskalí dává práci 3200 lidem v profesích od těch dělnických a technických, až po management. „Díky jejich společnému úsilí se podařilo ustát situaci bez nutnosti plošného propouštění, jaké známe z jiných firem v oboru, i bez sociálních otřesů. A navíc jsme dokázali vytvořit prostor jak pro investice, tak pro bonusy našim zaměstnancům,“ zdůraznil Pöpperl. „Za tak složité situace jde o velký úspěch, a já bych touto cestou chtěl poděkovat všem, kteří k němu přispěli. Rozhodovaly o něm často zdánlivé drobnosti, ale jsou to právě malé části, které ve výsledku tvoří velký celek,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat:
Sokolovské uhelné klesl zisk na 633 milionů
Sokolovská uhelná se bojí povolenek
Sokolovská uhelná letos investuje 700 milionů