Doba čtení:1 m, 22 s
Fakultní nemocnice Ostrava; popisek: Zranění horníci byli převezeni do Fakultní nemocnice Ostrava. Foto: Facebook FNO

Dva horníci byli zraněni při důlním otřesu, který nastal v sobotu v 17:51 v Dole ČSM sever ve Stonavě na Karvinsku. Otřes byl cítit i na povrchu.

Dvaatřicetiletý horník, který byl při důlním otřesu zraněn, je mimo ohrožení života. Utrpěl těžké pohmožděniny a je v péči zdravotníků jednotky intenzivní péče traumacentra. Uvedl to mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný. Nepotvrdilo se tak původní podezření na poranění páteře.

Čtěte také:
Superpočítač pojmenovali podle šachty
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl řekl, že záchranáři horníka přepravili do nemocnice vrtulníkem, který přistál přímo v areálu dolu. Mluvčí OKD Ivo Čelechovský uvedl, že do nemocnice k důkladnému vyšetření byl převezen i druhý z horníků, kteří byli při otřesu zraněni.

Zbývajících šest členů osádky podstoupilo základní zdravotní prohlídku přímo na místě. Přesto i oni byli z preventivních důvodů rovněž odvezeni na komplexní vyšetření do karvinské nemocnice. Podle našich informací byl jejich zdravotní stav uspokojivý a všichni odešli domů,“ řekl Čelechovský.

Otřes nastal v sobotu v 17:51 a byl cítit i na povrchu. Čelechovský uvedl, že provoz porubu, tedy místa, kde se dobývá uhlí, byl po tomto geomechanickém jevu zastaven. „Prvotní ohledávky totiž prokázaly poškození strojního zařízení a částečnou devastaci terénu. Důkladnou rekognoskaci porubu provede v pondělí 31. července odborná komise,“ uvedl Čelechovský. V komisi budou například zástupci báňského úřadu, OKD, společnosti Green Gas DPB i odborů.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků