Doba čtení:1 m, 2 s
cinsky-dul-wikipedia-peter-van-den-bossche_compressed
Čína plánuje z bezpečnostních důvodů uzavřít dalších více než 1000 zastaralých dolů. Foto: wikipedia.org Peter van den Bossche

Po výbuchu plynu v uhelném dole v provincii Hunan v centrální Číně zemřely nejméně čtyři osoby. Informaci potvrdily čínské úřady.

K výbuchu v dole Shaodong County došlo včera zhruba ve 3 hodiny odpoledne místního času. Výbuch v uhelném dole uvěznil pět horníků. Do večera se podařilo vyprostit tři osoby. Dva horníci byli mrtví, jeden s vážným zraněním. Zbývající dvě oběti byly nalezeny mrtvé při následném pátrání, uvedly podle serveru deepikaglobal.com místní orgány

Čtěte také:
Čínská vláda chce strop pro cenu uhlí
Při neštěstí v čínském dole zahynulo sedm lidí

Čína je největším světovým producentem i spotřebitelem uhlí. Neštěstí v tomto sektoru jsou poměrně častá. V roce 2014 při nehodách v uhelných dolech registrovaly čínské úřady 931 úmrtí, zahraniční experti jsou ale přesvědčeni, že bilance je ještě vyšší.

Uzavření mnoha nebezpečných dolů v Číně v posledních letech počet úmrtí horníků snížilo. Čínské úřady oznámily, že plánují z bezpečnostních důvodů uzavřít dalších více než 1000 zastaralých dolů.

Mohlo by vás zajímat:
Ze starého lomu je špičkové golfové hřiště
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu
Po bagrech zůstaly mokřady a čistá voda