Přípravy na Uhelné safari finišují

Nové turistické vizitky. Foto: Czech Coal

Přípravy na jubilejní desátý ročník Uhelného safari jsou v plném proudu. První exkurze už se ale do uhelných lomů vypravily.

Oficiálně úspěšný projekt těžebních společností ze skupiny Sev.en Energy startuje až v květnu, rezervovat si jednu ze tří tras Uhelného safari mohou zájemci od začátku dubna, kdy bude spuštěn rezervační systém na www.uhelnesafari.cz. Návštěvníci se mohou vypravit do lomu Vršany, lomu ČSA nebo si prohlédnout, jak vypadá krajina po těžbě. Provedou je zkušení průvodci. Z pětice průvodců, připravených letos vyrazit na jednotlivé trasy, jsou až na jednu výjimku všichni bývalí zaměstnanci šachty.

Čtěte také:
Exkurze také pro hornické rodiny
Uhelné safari láká návštěvníky z celé Evropy

První výpravy už se letos do lomu vydaly, byli to studenti fakulty architektury z ČVUT, kteří v rámci výuky řeší revitalizaci krajiny a chtěli vidět lom ČSA před ukončením těžby. Druhou skupinou, která zavítala na stejné místo, byli členové Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR při své několikadenní návštěvě Ústeckého kraje,“ uvedla Iveta Janošová, koordinátorka Uhelného safari.

Uhelné safari přiláká každoročně na tři tisícovky návštěvníků. Vloni se v rámci projektu uskutečnilo 143 exkurzí, kterých se zúčastnili turisté ze všech koutů Česka i ze zahraničí. Návštěvníci mají možnost získat v informačních centrech speciální edici turistických vizitek projektu Hornická stezka Krušných hor, kterého je Uhelné safari součástí.

Mohlo by vás zajímat:
V Brazílii nalezli obří smaragd za 10 miliard korun
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme