
Tlak na politiky Evropské unie z „klimatických“ pozic roste. Z jedné strany OSN, z druhé George Soros a neziskovky. Politici v EU se přitom takovému tlaku zatím vždy podvolili. Co vzdají tentokrát?
Víte, že změna klimatu je důvodem k udělení azylu? Letos v lednu se tak rozhodlo na půdě Organizace spojených národů (zde a zde). Té OSN, jejíž „klimatický panel“ IPCC je hlavní kazatelem víry v to, že lidé sami můžou za globální oteplování. Úsilí této organizace zatím našlo živnou půdu pouze v Evropské unii a v části Demokratické strany v USA. Je tedy zřejmé, na koho svým rozhodnutím o azylu kvůli klimatu míří především – na EU, protože v USA vládnou republikáni.
Čtěte také:
Proč zelené hnutí vede svoji ofenzívu Tet?
Bude NATO muset válčit proti uhlí?
Minulý týden se také objevila zpráva o tom, že miliardář Soros dá miliardu dolarů na vznik globální vysoké školy. Jejím cílem bude boj proti autoritářským režimům a klimatickým změnám (zde). Americký miliardář tím zcela evidentně podniká další výpad proti zemím skupiny V4 jež se zatím naplno nepodvolily nevybíravému diktátu evropských a světových klimatistů. Zda bude mít takto investovaná miliarda dolarů skutečný vliv na režimy, jež jsou skutečně či domněle autoritářské, si zatím netroufám predikovat. V šíření dogmatického klimatismu se to ale projeví jistě. Škola bude totiž produkovat další a další absolventy indoktrinované nekritickým přijímáním neoliberální propagandy. Do které, bohužel, spadá i víra v klimatismus.
Klimatičtí věřící a zelená lobby každopádně mají arzenál širší o dvě zbraně. Aktivisté mají další kousek, kterým můžou útočit na své vlády a především na většinu společnosti, která klimatické víře nepodlehla: „Když se zvýší teplota, bude tady žádat o azyl čím dál víc lidí. A změna klimatu je podle OSN důvod k azylu, takže ty lidi budeme muset přijímat. To chcete?“ Jinými slovy: klimatismus, nebo nelegální migrace? Což je model, který se dá používat i v USA, kam se průběžně snaží dostat karavany nelegálních migrantů ze středoamerických zemí. V EU bude fungovat určitě.
Problém je ovšem v tom, že i kdyby mělo lidstvo výhradní, nebo alespoň více než poloviční podíl na oteplování, vývoj klimatu má setrvačnost. „Do roku 2050 už oteplování pravděpodobně nezvrátíme, takže se na nadcházející období musíme adaptovat tak, aby se nám podařilo lépe přežít extrémní dopady počasí. A zároveň musíme snižovat množství antropogenních skleníkových plynů, aby po roce 2050 se nám klima ´nerozjelo´ ještě více a bylo vůbec možné se ještě adaptovat,“ říká například klimatolog z Ústavu klimatické změny Akademie věd Pavel Zahradníček v rozhovoru pro iUHLI.cz (zde). Ani okamžité zastavení produkce CO2, jak ho požaduje globální aktivistka Thunbergová, by tak nemělo na růst teploty žádný vliv. Jak ovšem vývoj ukazuje, aktivisté fakta v úvahu neberou.
A opět vše závisí na Německu. To začalo ostatním zemím v EU vnucovat svoji Energiewende. To také otevřelo hranice nelegální migraci. To také systematicky umlčuje kritiku obnovitelných zdrojů i ilegální migrace. Nyní poprvé má německá vláda jistý střet sama se sebou. Protože na rozdíl od OSN odmítá klimatickou změnu uznat jako dostatečný jediný důvod k udělování azylu.
V OSN už je zjevně dost lidí, kterým leží současná Evropa v žaludku, a nepominou žádnou příležitost, jak jí zkomplikovat život. Svou roli v tom hraje politika, náboženství, moderní ideologie, podle kterých je třeba odčinit události, které se staly před staletími, případně se vůbec nestaly. Nad motivací všech, kteří jdou proti Evropě, se dá diskutovat dlouho. Důležitou roli bude jistě mít i to, že do Evropy se dá dostat podstatně snadněji, než do USA. I to, že Evropa a především samotná EU, daleko méně háji svá práva, než USA.
Co však motivuje George Sorose? Člověka, který svými spekulacemi, bez jakýchkoli skrupulí „položil“ tedy donutil k devalvaci britskou libru, malajsijský ringgit a thajský baht (zde). Člověka, který bez milosti sestřelí národní měnu a neohlíží se na to, co tím způsobí lidem, kteří touto měnou platí? Takového člověka motivuje vlastní ego a zisk. Ale vždyť podporuje demokratická hnutí, což předvedl v roce 1989 i ve střední Evropě, včetně Československa? Kolik do takové podpory investoval a kolik na tom už od té doby vydělal? V demokratické zemi se přeci podniká lépe, než v autoritářské… Stejné to je i s jeho „bojem“ proti klimatickým změnám.
Vnutit bohatému sdružení států s půl miliardou obyvatel větrné a sluneční elektrárny, donutit je nejdřív pomocí špičkových technologií minimalizovat emise uhelných elektráren a pak je stejně zavřít, donutit 28 států přejít na elektromobily – to je pořádná motivace pro člověka, kterého kromě nezměrné touhy po penězích pohání už jen vlastní ego. V téhle operaci má vítěz nad centrálními bankami Británie, Malajsie a Thajska oboje. Teď chce zvítězit nad zdravým rozumem.
V žádném případě v tom však nejede sám! Jen se z taktických důvodů ukazuje. To aby hlavy států věděly, že proti nim stojí i on. Těžká váha.
Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna