Rozsekne vláda limity až na podzim?

Doba čtení:2 m, 1 s

Horní Jiřetín. Foto: Oldřich Hájek

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) na podzim vyrazí na výjezdní zasedání do Ústeckého kraje. Serveru iUHLI.cz to potvrdil mluvčí vlády Martin Ayrer. Politici z regionu vládu opakovaně o výjezdní zasedání žádali především kvůli otázce zachování či prolomení těžebních limitů. Podle informací serveru iUHLI.cz by měl kabinet o limitech rozhodnout právě po tomto výjezdním zasedání.

Politici v regionu rozhodnutí vlády vítají, byť o něm zatím nemají žádné bližší informace. „Těší mě, že vláda zvážila naši nabídku a že se její výjezdní zasedání bude konat v našem kraji, byť není jasné, zda v Mostě. Byl bych samozřejmě rád, kdyby se konalo právě v našem městě, protože Most je nezaměstnaností a restrukturalizací postižen, a i do budoucna ohrožen, nejvíce,“ uvedl mostecký primátor Jan Paparega.

Příležitost hostit jednání vlády vítá i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).„Jsme velmi rádi, že budeme mít příležitost se s členy vlády setkat přímo u nás v Ústeckém kraji. V tuto chvíli čekáme na oficiální odpověď na naši pozvánku. Očekáváme, že na jednání budeme řešit problémy, které nás tíží. Ať už je to oblast energetiky, bezpečnosti, sociálních služeb i dostavba dálnice D8,“ sdělil našemu serveru hejtman.

Je důležité, aby se všichni členové vlády přímo v místě seznámili s naléhavými potřebami tohoto kraje.

Politici z regionu vládu o návštěvu naléhavě žádají už několik měsíců. Napsali dokonce dopis premiéru Sobotkovi, ve kterém zdůrazňovali, že je důležité, aby se všichni členové vlády přímo v místě seznámili s naléhavými potřebami tohoto kraje. Mezi autory dopisu byl i předseda Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, bývalý europoslanec za ČSSD Richard Falbr. „Původně jsme chtěli, aby ministři přijeli v červnu, kdy se mělo rozhodovat o limitech. Zatím nevím, kde přesně se jednání uskuteční,“ uvedl Falbr.

Variantu výjezdního zasedání vlády zmínil také prezident Miloš Zeman, a to při setkání s horníky Severní energetické na lomu ČSA.„Jsem potěšen, že se pan prezident Zeman v diskusi k případné úpravě limitů těžby hnědého uhlí osobně angažuje a že se ve svých racionálních úvahách opírá o validní data a čísla. Podobně jako on i naše ministerstvo a já osobně komunikujeme přímo s lidmi a institucemi, jichž se případné prolamování limitů bezprostředně dotýká,“ uvedl v reakci ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Mohlo by Vás zajímat:

Žádost o výjezdní zasedání dostali ministři koncem února.

Návrh prezidenta Miloše Zemana na výjezdní zasedání uvítal ministr průmyslu Jan Mládek.