Ruský těžař je členem světové asociace

SUEK foto suek com

Přední ruský producent uhlí SUEK se připojil ke Světové uhelné asociaci (WCA). S 15 podzemními doly a 12 otevřenými jámami na Sibiři a na Dálném východě Ruska je SUEK jednou z největších světových uhelných společností.

Vzhledem k tomu, že WCA nadále demonstruje životně důležitou úlohu, kterou hraje uhlí při zajišťování udržitelného rozvoje a energetické bezpečnosti, vítáme SUEK mezi našimi členy,“ uvedl pro mining.com generální ředitel WCA Benjamin Sporton.

Čtěte také:
Severní Korea vyváží uhlí i přes sankce
Čína odmítla severokorejské uhlí

„Hlavním cílem WCA je zajistit dlouhodobou udržitelnost uhelného sektoru a spojit zúčastněné strany s cílem podpořit inovace a řízení.Členství SUEK odráží význam Ruska pro světový uhelný průmysl.Těším se na spolupráci s SUEK, abychom posílili úlohu WCA při prezentaci uhlí jako životně důležitého a strategického zdroje, který je pro dnešní svět a pro budoucnost zásadní,„dodal Sporton.

Předseda správní rady a generální ředitel společnosti SUEK Vladimír Rashevský řekl: „Důležitým rozhodnutím jsme vstoupili do asociace globálního uhelného průmyslu, abychom společně pracovali na zajištění dlouhodobé udržitelnosti našeho odvětví.Naše výrobky jsou dodávány 1 900 zákazníkům ve 42 zemích po celém světě, takže známe výzvy, kterým čelí uhelný sektor.Spolupracujeme s dalšími aktéry na globálním trhu a těšíme se, že budeme i nadále přispívat k zodpovědnému rozvoji uhelného průmyslu a poskytovat řešení pro rostoucí potřeby v oblasti energetiky, abychom zajistili globální energetickou bezpečnost při splnění nejvyšších environmentálních standardů. „

SUEK (společnost sibiřského uhlí) je jedním z předních světových výrobců uhlí a největším ruským výrobcem prémiového uhlí.Je největším ruským vývozcem a dodavatelem na domácím trhu.Těžební, zpracovatelské, dopravní a servisní zařízení společnosti SUEK se nacházejí v osmi regionech v Rusku a zaměstnávají více než 33 500 osob.

Mohlo by vás zajímat:
Polský Krakov otestuje modré uhlí
Podvalník prověřil i tank
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti