Sev.en bude lákat nové pracovníky videem

Doba čtení:1 m, 11 s

Pro účely natáčení byly zvoleny filmové prostředky, které by měly zaujmout i mladou generaci. Foto: Sev.en Energy

Filmový štáb o několika desítkách lidí a herce, oblečené ve speciálních kombinézách s logem skupiny Sev.en na zádech, mohli během února potkat zaměstnanci chvaletické elektrárny a kladenské teplárny. Právě tady filmaři pod vedením režiséra Viktora Pavloviće natáčeli video, které má posloužit k náboru nových zaměstnanců do energetických provozů skupiny.

Prozatím zabralo natáčení zhruba týden, tři dny strávili filmaři v Elektrárně Chvaletice a Teplárně Kladno, další dny pak už pracovali na postprodukci ve studiu. Významnou roli totiž ve videích hraje virtuální realita. Nejde o žádný sci-fi film, ale o náborové video, které představuje profese, které v elektrárnách a teplárnách skupiny skutečně existují a i do budoucna budou potřeba. Tentokrát jsou ale k jejich prezentaci zvolené moderní filmové prostředky, které by měly zaujmout i mladou generaci, pro níž je virtuální realita a prostředí počítačových her velmi blízké.

Budoucí ministr nechápe přečerpávací elektrárny

Kromě jednoho delšího videa stihl štáb natočit i dvě krátká náborová videa na konkrétní profese, které skupina Sev.en aktuálně poptává. I ta jsou koncipována jako trailery do počítačové hry. Blíže představovat výsledek práce štábu, který bude zveřejněn v  květnu, prozatím ještě nebudeme. Filmaři před sebou mají ještě poměrně dost práce. Natáčet se bude i v  nadcházejících měsících, mimo jiné na rekultivacích v těžebních společnostech skupiny