Doba čtení:1 m, 19 s
Svá domácí utkání hraje HC Dynamo Pardubice v ČSOB Pojišťovna ARENĚ s kapacitou 10 194 diváků. Foto: arena.rfpardubice.cz

Hokejový klub HC Dynamo Pardubice má nového sponzora. Vedení pardubického klubu podepsalo víceletou smlouvu o spolupráci se společností firmy Sev.en EC finančníka Pavla Tykače, které patří třeba chvaletická elektrárna.

„Jsem velice rád, že i v této pro nás nelehké situaci chce tak významný partner spojit svoje jméno s naším. Věřím, že mu v nadcházejících letech budeme dělat čest,“ řekl po podpisu smlouvy pro MF Dnes generální manažer klubu Dušan Salfický.

Čtěte také:
Tenisové hvězdy překvapily školáky u oběda
Tykač věnoval Oxfordu desítky milionů

„Doufejme, že nová energie, kterou jsme klubu přinesli, mu pomůže v dalších výsledcích,“ řekl člen představenstva firmy Sev.en EC a ředitel chvaletické elektrárny Václav Matys. Výše plnění nebyla zveřejněna.

HC Dynamo Pardubice je jedním z nejslavnějších českých hokejových klubů. Založen byl v roce 1923 pod názvem LTC Pardubice. Svůj současný název nese od roku 2015. Po dlouhá léta až do roku 1993 se klub jmenoval TJ Tesla Pardubice. V sezóně 1972/73 získaly Pardubice svůj historicky první titul mistra Československa. Celkem je klub držitelem šesti mistrovských titulů. Svá domácí utkání hraje v ČSOB Pojišťovna ARENĚ s kapacitou 10 194 diváků.

Společnost Sev.en EC je součástí energetické skupiny Sev.en, která zahrnuje například těžební společnosti z Mostecka – Vršanskou uhelnou a Severní energetickou, a řadu dalších obslužných společností.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj