Skavroň šéfem ČEPS zřejmě nebude

Jakub Skavroň je považován za člověka premiéra Andreje Babiše. Foto: iUHLI

Jakub Skavroň měl být v blízké době povýšen na předsedu představenstva společnosti ČEPS. Po několika mediálních aférách se jeho jmenování odkládá a možná padne úplně.

Manažer Jakub Skavroň, obecně považovaný za muže premiéra Andreje Babiše, měl v čele provozovatele české přenosové soustavy nahradit Jana Kalinu, o kterém je známo, že se netěší Babišově důvěře a jeho odvolání se zdá být jen otázkou času, napsal server Euro.cz.

Čtěte také:
Babišův muž si vylepšuje kancelář za 3 miliony
Vitásková chce zpět do čela ERÚ

Jenže web Neovlivní.cz na Skavroně nejprve vytáhl informaci, že si údajně vyžádal rekonstrukci své kanceláře v energetické společnosti ČEPS za pět milionů korun, aby o pár dnů později přidal druhou kauzu – Skavroň chtěl údajně vypsat soutěž na právní a finanční poradenství za 90 milionů korun.

Poté, co se o jeho milionové představy ze státního začala zajímat média, firma oznámila, že od poradenství upouští a cena za rekonstrukce kanceláře se ještě může změnit.Týdeník Euro navíc nyní přišel s informací, že Skavroňovy plány minimálně dočasně zbrzdily jeho další kariéru v ČEPS. Měl se totiž stát přímo šéfem této firmy. Poté, co byly jeho první kroky ve firmě zveřejněny, jeho jmenování se odkládá, napsal časopis.

Státní firma ČEPS provozuje přenosovou soustavu v České republice a hospodaří s majetkem cca 37 miliard korun. Je to jedna z největších státních firem a hlavně: “sedí” na obrovském balíku peněz. Proto byla vždycky středem zájmů řady lobbistických a mocenských skupin.

Jakub Skavroň v ČEPS platí za člověka Andreje Babiše, byť on sám se jejich vztahy snaží bagatelizovat. Každopádně jej ale už loni ministerstvo financí vyslalo do dozorčí rady státní exportní banky. Ještě před tím Hospodářské noviny napsaly, že Skavroň byl jedním z poradců, kteří Babišovi radili při plánovaném prodeji hnědouhelné elektrárny v Počeradech z rukou státního ČEZu podnikateli Pavlovi Tykačovi. Obchod byl nakonec na zásah Babiše zastaven.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě