Sobotka tváří v tvář horníkům OKD

Doba čtení:1 m, 1 s

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Foto: commons.wikimedia.org

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navštíví ve čtvrtek 30. dubna Moravskoslezský kraj a v Ostravě se setká s vedením těžební firmy OKD a zástupci horníků. Jde o pravidelnou cestu premiéra do regionů. Vyplývá to z informací webu vlády.

Premiér by měl v 15:15 přijet do Důlního závodu 1 – lokalita Lazy. Následně by měl navštívit závod a jednat se zástupci odborů OKD.

Sobotka se na začátku svého programu v Moravskoslezském kraji setká s hejtmanem Miroslavem Novákem, aby prodiskutoval aktuální témata regionu. Následovat bude účast premiéra na pietním aktu u Památníku Rudé armády u příležitosti 70. výročí osvobození města Ostravy a Moravskoslezského kraje a setkání s válečnými veterány.

Odboráře OKD koncem února navštívil také vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) . Při své návštěvě upozornil na to, že práce horníků je velmi těžká a specifická. Proto si také tato skupina zaslouží specifické zacházení. Řada horníků se normální penze ani nemusí dožít. Vláda předčasné důchody pro dalších asi 350 horníků schválila v březnu. S horníky o důchodech jednal i ministr financí Andrej Babiš (ANO).

OKD je dceřinou firmou společnosti New World Resources (NWR), která patří z 50,5 procenta skupině CERCL Mining.