Doba čtení:1 m, 31 s
Jaroslav Rokos byl spolu s Františkem Štěpánkem jedním z většinových vlastníků Sokolovské uhelné. Foto: suas.cz

Ve vedení sesterských společností Sokolovská uhelná a SUAS GROUP se budou střídat po 2,5 roce Jaroslav Rokos a Pavel Tomek. Aktuálně valná hromada Sokolovské uhelné zvolila předsedou dozorčí rady Pavla Tomka a místopředsedou Jaroslava Rokose. Naopak v dozorčí radě SUAS GROUP je předsedou Rokos a místopředsedou Tomek.

Jaroslav Rokos byl spolu s Františkem Štěpánkem jedním z většinových vlastníků Sokolovské uhelné. Pavel Tomek po smrti Štěpánka zastupuje ve vedení společností jeho dědice.

Čtěte také:
Sokolovská uhelná staví rodinné domy
Štěpánek pracoval v Sokolovské přes 40 let

Rotace na postech předsedy a místopředsedy dozorčích rad vychází z dohody akcionářů obou holdingových společností o vzájemné spolupráci, podpoře a rozdělení úloh při souběžném strategickém řízení a rozvoji obou holdingových společností. „Probíhající restrukturalizace společnosti Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s., turbulentní změny v oblasti uhelné energetiky a strategický rozvoj nové holdingové skupiny SUAS GROUP a.s. přináší značný nárůst řešených témat, jimž je nutné se věnovat souběžně. Přijaté řešení tak bezesporu přispěje k zefektivnění a zintenzivnění plnění úkolů, které stojí v této době před dozorčími radami obou holdingových společností,“ uvedla Sokolovská uhelná v prohlášení na webu.

Pavel Tomek se tak bude ze své pozice předsedy dozorčí rady společnosti Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. a z pozice předsedy dozorčích rad některých subholdingových společností ze skupiny SUAS GROUP a.s. více orientovat na oblast energetiky, včetně energetiky uhelné, na oblast strojírenství a stavebnictví. Jaroslav Rokos se více zaměří jako předseda dozorčí rady SUAS GROUP a.s. a z pozice předsedy dozorčích rad dalších subholdingových společností na odpadové hospodářství a zemědělství, na oblast real estate, na využití dopravních prostředků a zemních mechanismů a v neposlední řadě na korporátní služby pro obě holdingové skupiny.