Šolc končí. Nastoupí jeho kůň?

Ilustrační foto: iUHLI.cz

V rošádě na ministerstvu průmyslu a obchodu už je o trochu jasněji. Novou náměstkyní ministra průmyslu odpovědnou za energetiku se podle dobře informovaného zdroje serveru iUHLI.cz zřejmě stane současná ředitelka odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice Lenka Kovačovská.

Kovačovská tento klíčový post převzala do uzavření výběrového řízení stanoveného zákonem o státní službě. Náměstek ministra průmyslu odpovědný za energetiku Pavel Šolc před nedávnem oznámil, že z osobních důvodů ve funkci končí. Jeho konec sice není překvapením, doprovázejí ho však nejasnosti. V září totiž tvrdil, že na post náměstka rezignuje ze zdravotních důvodů. „Pan náměstek Šolc se rozhodl, že se ze zdravotních důvodů v budoucnu nezúčastní výběrového řízení. Zůstane ve funkci, dokud nebude vybrán jeho nástupce,“ uvedl tehdy mluvčí MPO František Kotrba. Pak se ale objevila informace, že Šolc z ministerstva neodchází úplně, stal se poradcem ministra Jana Mládka (ČSSD).

Čtěte také: Šolc končí jako náměstek, u Mládka zůstane

Podle zdroje blízkého ministerstvu tak jde spíše o kosmetickou personální výměnu, která Šolcův vliv nikterak neoslabí. Jeho pravděpodobná nástupkyně s ním má totiž velmi těsnou vazbu. Sám Šolc už před časem do médií uvedl, že Kovačovská je vhodným nástupcem a zajistila by plnou kontinuitu fungování sekce i dokončení rozpracovaných projektů a činností.

Vyjádření Lenky Kovačovské ani ministerstva průmyslu a obchodu se získat nepodařilo.

Ministerstvo průmyslu má celkem osm náměstků. Na základě výběrových řízení, které ukládá služební zákon, byli ve funkcích dosud potvrzeni tři.

Mohlo by vás zajímat:
Šolc: Dominantní role uhlí postupně klesne