Stát a ČEZ se dohodli na vyšší energetické účinnosti

Letos v lednu ČEZ oznámil, že areály vysokoškolských kolejí ČVUT v Praze čeká zateplení, renovace vytápění, vzduchotechniky, osvětlení a výměna oken i dveří. Foto: czorg.eu

Dohodu o zvyšování energetické účinnosti a spolupráci na úsporách energie u konečného spotřebitele dnes podepíšou vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. Podpis se uskuteční na ministerstvu průmyslu a obchodu, na akci bude také představen projekt energetických úspor týkající se studentských kolejí ČVUT v Praze.

Letos v lednu ČEZ oznámil, že areály vysokoškolských kolejí ČVUT v Praze čeká zateplení, renovace vytápění, vzduchotechniky, osvětlení a výměna oken i dveří. Modernizace kolejí měla podle tehdejšího vyjádření firmy vyjít na 220 milionů korun bez DPH a univerzitě snížit spotřebu energie o 20 milionů korun ročně.

Čtěte také:
Česká innogy ztrojnásobila zisk
Aktivisté kážou vodu, ale pijí víno

Vláda v pondělí schválila zprávu o pokroku dosaženém při plnění vnitrostátních cílů energetické účinnosti. Vyplývá z ní, že Česko stále neplní evropský požadavek na energetické úspory stanovený pro roky 2014 až 2020. Zpráva podotýká, že závazek ČR v oblasti je stanoven na 204,4 petajoulů (PJ) kumulovaných úspor energie do roku 2020, ale za období 2014 až 2019 bylo dosaženo zhruba 98 PJ. Plánováno bylo 153,3 PJ. Příští rok po zaslání závěrečné zprávy tak Česku hrozí od Bruselu sankce.