Steag chce zavřít 5 uhelných elektráren

bexbach-elektrarna-steag-com_compressed

Jednou z uzavřených elektráren by měl být i Bexbach. Foto: Steag

Jeden z největších výrobců elektřiny v Německu, STEAG, požádal německého síťového regulátora (BNetzA) o ukončení provozu svých pěti černouhelných bloků o celkovém instalovaném výkonu 2,5 GW.

Jedná se o bloky West 1 a 2 (2x 350 MW), Herne 3 (300 MW). Weiher 3 (724 MW) a Bexbach (780 MW) Celkový instalovaný výkon uzavíraných bloků je tedy zhruba 2 500 MW, což je přibližně 40 procent instalovaného výkonu všech černouhelných elektráren patřících STEAG, uvedl server oenergetice.cz.

Čtěte také:
Přechod na OZE vyjde Němce pekelně draho
Kdy nám zakážou žít?

BNetzA nyní rozhodne, zda mohou být elektrárny odstaveny nebo zda jsou důležité pro bezpečný provoz německé přenosové soustavy. Pokud bude odstavení povoleno, STEAG vyřadí elektrárny z provozu do konce roku 2017.

Ve druhém případě by elektrárny byly umístěny do takzvané síťové rezervy, ve které jsou umístěny elektrárny, kterým nebylo ukončení provozu povoleno z důvodu udržení stability sítě. STEAG uvádí jako hlavní důvod uzavření uvedených bloků změny způsobené energetickou politikou a přetrvávající nízké ceny elektřiny, které vedou k neefektivnímu provozu mnoha velkých konvenčních zdrojů.

Mohlo by vás zajímat:
Utáhnou Němci ještě víc ekologické šrouby?
Neprodávejte klima, požadovali aktivisté
Euracoal odmítá zběsilé snižování emisí