Středočeský kraj rozdal půl miliardy na kotle

Středočeský kraj měl pro zájemce připraveno více než 502 milionů korun. Foto: wikipedia Zákupák

Středočeský kraj ukončil příjem žádostí o kotlíkové dotace. Kraj měl pro zájemce připraveno více než 502 milionů korun, k 29. červnu, kdy příjem žádostí skončil, evidoval úřad 4977 žádostí v celkové výši 543 milionů.

Středočeský kraj ponechával možnost podání žádosti o kotlíkovou dotaci po celou dobu. Již od dubna ale byla vyhrazená částka prostým součtem podaných žádostí vyčerpána. „Bylo tomu proto, že ne všichni stávající žadatelé o dotaci ji nakonec budou čerpat, ať už z důvodu odstoupení od žádosti či nesplnění podmínek. Tím získal větší počet zájemců šanci na získání dotace,” řekl hejtmančin náměstek Gabriel Kovács (ANO). Podle zkušeností z první výzvy až 15 procent žadatelů z různých důvodů neuzavřelo smlouvu.

Čtěte také:
Kotlíkové dotace jsou správný krok
Podvody s dotacemi budou vyšetřovat měsíce

Každý zájemce může získat příspěvek od 75 až do 127 tisíc korun, v závislosti na typu nového kotle a lokalitě, ve které se jeho nemovitosti nachází. Kdyby každý dostal nejnižší možný příspěvek, uspokojil by kraj 6696 žadatelů.

Oproti minulé výzvě přijímal kraj žádosti jen elektronicky. Do 20 dnů od podání elektronické žádosti musí lidé žádost vytisknout a s dalšími potřebnými dokumenty doručit na podatelnu krajského úřadu.

Mohlo by vás zajímat:
Japonci začali těžit na mořském dně
Ve Švýcarsku vyvíjejí elektrogiganta
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj