Doba čtení:1 m, 4 s
Temelín je největší výrobce elektřiny v zemi, kryje zhruba pětinu domácí spotřeby. Foto: pixabay.com

Infocentrum jaderné elektrárny Temelín loni přilákalo 35 000 lidí. Další desítky tisíc lidí přivítal Temelín on-line při virtuálních prohlídkách, jichž se přes aplikaci Teams účastní hlavně žáci a studenti. Novináře o tom informoval temelínský mluvčí Marek Sviták.

ČEZ loni připravil v infocentru program pro rodiny s dětmi, příměstské tábory, svatby nebo sčítání ptáků. „Největší návštěvnost na úrovni tří tisíc jsme měli při koncertu kapely Olympic, který byl u příležitosti dvaceti let od spuštění druhého bloku. Zájem byl ale i o ostatní akce, ať už to byly Velikonoce s Joulinkou nebo adventní procházky,“ uvedla vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Temelín hlásí druhý nejlepší výsledek v historii

Plno měli energetici i na 36 prázdninových prohlídkách areálu elektrárny. Ty doplnily virtuální prohlídku, která i rok poté, co ji ČEZ spustil, stále láká. „Návštěvníci se virtuálně projdou po reaktorovém sále, nahlédnou do velína nebo do chladicí věže a přitom pohodlně sedí v křesle kinosálu,“ řekla Bartůšková.

Temelín je největší výrobce elektřiny v zemi, kryje zhruba pětinu domácí spotřeby. ČEZ spustil elektrárnu v prosinci 2000. Loni vyrobil Temelín 15,86 terawatthodiny (TWh) elektřiny, letos od začátku roku 16,1 TWh.